may, 2018

01mayAll DayÜrdiaed, raudteemuuseum, vene taluõu, druiidide puuhoroskoobi puuring - Pärnumaalal. 39€ 8 vaba kohta

Event Details

       1.mail 2018    Pärnumaal

Tartust väljasõit kell 8:00 Turu tn. McDonalds’i parklast

TAMME TALU ÜRDIAED

Kell 11.00 Maitse-, lõhna- ja ravimtaimede kasvatamine rõdukastides, pottides, erinevates anumates ja amplites. Töötoas räägime, millised ürdid sobivad koos  kasvama ja kuidas suve jooksul anumates kasvavate taimede eest hoolitseda.  Lisaks ka seda, kuidas taimi oma tervise ja maitse heaks kasutada.

Ostude tegemiseks palume kaasa võtta sularaha. Avatud on Tamme talu pood ja aiakohvik. Rohenäpud leiavad müügiplatsilt eest  väga rikkaliku valiku maitse-, lõhna ja ravimtaimede istikuid. Teepaus. Ravimtaimetee + pirukas.

LAVASSAARE MUUSEUM – RAUDTEE

Muuseumi fondis on üle 80 ühiku erinevat veeremit, sealhulgas 5 auruvedurit ning rida tehnilisi seadmeid. Enamus neist paikneb välisekspositsioonis. Töötavad liiklusvahendid seisavad depoos mis on ehitatud 1924. aastal ja on riiklik mälestis. Koostöös Läti kolleegidega Gulbene-Aluksne raudteelt töötab üks auruveduritest periooditi ka seal. Meie välisekspositsioonist võib näha unikaalset Saksa väliraudteede vedurit, 19. sajandi lõpus ehitatud kaubavaguneid, 20. sajandi 20-30 aastatel ehitatud kaubavaguneid ning ainsat Eesti unikaalset reisivagunit aastast 1939. Peaaegu täies mahus on muuseumis esindatud ka Nõukogude ajastu veerem. Endises turbatööstuse elamus, mis asub muuseumi territooriumil, on esitletud üle 500 erineva ajaloolise foto, eseme ja dokumendi Eesti kitsarööpmelistest raudteedest. Samuti on korraldatud nendes ruumides näitusmüük ajaloolistest raudteeteemalistest piltidest. Periooditi korraldatakse ka ajutisi fotonäitusi päevakohastel teemadel. Tähelepanu väärivad: raudtee jalgratas, käsi-tuletõrjeprits, sauaparaadid, tööriistad, mundrid ning vanad fotod ja dokumendid. Meie sõidame muuseumi (Müramaa) ja Lavassaare vahel muuseum-rongiga. Muuseumraudtee pikkuseks on edasi-tagasi hea mitu kilomeetrit ja sõit kestab u pool tundi.

VENE TALUÕU

Keset metsa ja rabasid ilmus Audru vallas eesti talus nimega Sanga-Tõnise pisike vene tarekene. Kui siia piiluda, siis satuks justkui Vene külla, kus Jemelja ahjul lesis ja präänikuid-barankasid mugis, kus puder valmis vene ahjus, kus samovar suitses ja silma rõõmustas, ning kus punapõsksed neiud võtsid külalisi vastu…
Vene taluõu on tükike vene kultuurist, mis asub pika ja huvitava ajalooga eesti talus.  Meil on hea meel tutvustada Teile vene rahvuskultuuri ja selle traditsioone. Vene talus on võimalik näha vene rahvariideid erinevatest piirkonadest, teha tutvust erinevate tarbekunstiliikidega ning saada osa rahvuslikust kultuuriprogrammist.  Vene talus on võimalik näha nii vene kästitöökunsti hohlomad, vene rahvariideid erinevatest Venemaa piirkondadest, erinevaid tarbeesemeid ja käsitöönäiteid ja loomulikult ka ehtsaid vene samovare. Lisaks lugematul hulgal erinevaid rahvuskultuuri ja elulaadi iseloomustavaid esemeid. Olete oodatud nendega tutvuma! Vene taluõuel näeb nii ehtsat vene ahju, kui ka puitpitsiga kõrget aeda. Abi on saadud nii Omaalgatuse programmist, kui ka Kultuurkapitalist.  Degusteerime vene toite ja samovariteed koos teekõrvasega.    

VOLTVETI MÕISAPARGI DRUIIDIDE PUUHOROSKOOBI PUURING.
Põnevust ja üheshingamist pakub rohkem kui 2000 a. vana druiidide puuhoroskoop, mille järgi on igal inimesel oma puu. Uskumuse järgi aitavad pühad puud ravida haigusi ja kaotada väsimust.
Kui sind piinab mure või tunned, et su hingel on raske, siis puuduta oma puud. See aitab sind!
Tule ja saa teada druiidide puuhoroskoobi järgi oma puu Voltveti pargi puurajal.
Riietus olgu ilmastikule vastav. 

REISI HIND:  39 eurot – bussisõit, reisisaatja, Vene talu külastus, teepaus pirukatega
Lisatasu eest:
raudteemuuseumi külastus rongisõiduga ja puuring pens. 9€ ja täisk. 12€
Reisikorraldaja: Est – Reisid  Raatuse 20  tel. 7441666  
                                   estreisid@neti.ee   www.estreisid.ee
Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.

 

Time

All Day (Tuesday)

Location

Pärnumaa

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666