august, 2020

22augAll DayUUS! Harjumaa - Padise klooster, vanamuusika kontsert, keraamik Eva Raudkivi elamustalu, Vasalemma mõis ja talukohviku koogidal. 47€

Event Details

Harjumaa – Padise klooster ja vanamuusika kontsert, keraamik Eva Raudkivi elamustalu, Vasalemma mõis  ja talukohvik 22.08.2020

 

Tartust väljasõit kell 7:30 Turu tn McDonaldsi parklast.

Vasalemma kaunis, terviklikuna säilinud neogooti stiilis mõis on ehitatud aastatel 1890-1893 kohalikust dolomiidist, nn vasalemma marmorist. Kaheksatahulise astmiktorni, astmikviilude ja kõrgete kaarakendega uhkes inglisepärases mõisahoones tegutseb alates 1919. aastast tänaseni põhikool. Huvitav teada: Härrastemaja on kasutatud ka inglise villana filmivõtete paigaks. 

Padise on Eesti erilisemaid mälupaiku. Siin asub Põhja-Euroopa ainus terviklikult säilinud tsistertslaste klooster. Unikaalne arhitektuur, eriline õhustik ja kaunis loodus teevad Padise klooster-külastuskeskusest just nagu väljaspool aega oleva hoiupaiga, kus mõtestatakse tsistertslaste tähendust, ajalugu ning traditsioone.
Peale keskaja ajakihtide on Padisele ladestunud põnevat infot ka teistest perioodidest. Seda kõike saab koha peal giidiga vahetult kogeda.

Kiili vanamuusika ansambli kontsert kloostri kirikusaalis. Meid ootavad ehedad elamused keskaja ja renessansi päevilt! Tasuta!

Heili Meibaumi juhendusel tegutseb ansambel juba 18 aastat ja pakub väärikat vana kunsti elavas nooruslikus esituses. Koosseisus on aastate jooksul mänginud nii noori lootustandvaid muusikuid, tudengeid Muusikaakadeemiast kui oma ala professionaale. Pillidest on kasutusel plokkflöödid, flöödid, klavessiin, viiulid, tšellod, kitarr ja rütmipillid.
Padise kloostris esineb koosseis juba mitmendat korda, sest nagu ansambli hing Heli on öelnud, eelistavad nad alati üles astuda ajaloolistes paikades, kus interjöör muusikat toetab.

Määra Mäe Meistrikoja ja elamustalu perenaine Eva Raudkivi on imeline naine, kelle käed on lahti igale tööle. Vähe sellest, et ta maalib kordumatuid siidsalle ja voolib savist romantilisi nõusid, ehitas ta koos mehega vahva meistrikoja.

Eva loodud romantilised savikruusid, kaunid vaagnad ja teekannud tunneb eksimatult ära – neisse on ta jäädvustanud graatsilised naise näojooned, reljeefseid pitsilisi mustreid ja roose. Värvidelt jääb keraamika pigem tagasihoidlikuks, piirdudes heledamate toonidega, ent Eva siidimaalid ja -sallid suisa rõkkavad koloriidist. Ka neil kujutab kunstnik tavaliselt naist, kelle voogavatesse juustesse on tipitud lilleõisi.

Külastame ühte kena kodutalu kohvikut, kus emand Kaire, kelle igapäevatööks on olla kondiiter, pakub meile maitsvaid kooke, pirukaid jm. Talu on ära märgitud presidendi algatatud “Eesti Kaunis Kodu 2017” konkursil. Kohvitamisele lisaks veel silmailu ka. Kes soovib, saab midagi maitsvat kaasa osta.

Hind: 47€

Reisi hind: sõit ja lõuna

Lisatasu eest: külastuskohtade tasud (pensionärid 14,50€, teised 16,50€) ja kodukohviku söök

Reisitingimused www.estreisid.ee

Reisi korraldab: Est – Reisid OÜ   Raekoja plats 13 -15, Tartu tel. 7441666  estreisid@neti.ee

 

Saada päring siit!

Time

All Day (Saturday)

Location

Harjumaa

Harjumaa

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666