november, 2018

17novAll DayValgusfestival Riias, 100 a. Läti iseseisvuspüha, Salaspilsi botaanikaaia troopikamajad, veinid ja Valmiera99€ välja müüdud

Event Details

 

Läti 100. Valgusfestival Riias  17.-18.11.2018

1.päev. Tartust väljasõit kell 9:00 Turu tn. McDonalds’i parklast. Salaspilsi botaanikaaed (pääse lisatasu eest), mis paikneb Riia linna lähistel, on üks võimsamaid ning põnevamaid kogu Baltikumis.
See hõlmab endas tervelt 129 hektarit pindala ning üle 14 000 taksoni taimi. Kas te sooviksite näha Brasiilia vihmametsa, Amazonase suudme ronitaimi või siis Aafrika palme? Kas te sooviksite üllatuda sellest, kui suurepäraselt tagasihoidlikult peidetud metsikud asalead lõhnavad? Selleks tuleb ette võtta  reis botaanikaaedadesse, et näha, nuusutada, puudutada ja isegi kuulata meie maailma rohelist osapoolt! Esimesed iluaiad loodi muistsete valitsejate poolt, aga kaasaegse botaanikaaia kontseptsioon sündis keskaegsetes kloostrites. Hiljem hakati bioloogiat õpetama ülikoolides – esimene pidevalt tegutsev botaanikaaed Balti riikides rajati Tartu Ülikooli poolt aastal 1803, Läti Ülikool hakkas oma botaanikaaeda rajama aastal 1922. Botaanikaaiad arenesid välja kas siis imelistest iluaedadest, nagu näiteks Läti Rahvuslik Botaanikaaed arenes välja aiast, mille rajas K. V. Šohs aastal 1836 või siis rajati nad linna kaunistamiseks, nagu näiteks Tallinna Botaanikaaed aastal 1961. Botaanikaaiad on elavad taimede raamatukogud – õppimiseks, uurimistööks, looduskaitseks ning naudinguks inimestele.
Järgmiseks võtame suuna Riia poole, teeme kiire majutuse vanalinna(kesk)linna Tallink Riga Hotels’is 4*. Hotellis on tasuta WIFI. Käime vanalinna ekskursioonil ja jääme imetlema kaunist rahvusvahelist Valgusfestivali Staro Rīga, mille ajal valgustatakse Riias palju objekte, mida saab vaadata nii lähedalt kui ka kaugemalt. Majade fassaadid, sillad, monumendid ja pargid muutuvad valgus- ja videotehnoloogia näituse objektideks ja valgusinstallatsioonide ekspositsioonideks, neid täiendavad muusika- ja teatrisündmused. Valgusmängudest võtavad osa paljude riikide kunstnikud. Vaba aeg Riia linnas. Kuna  on Läti riigi 100. aastapäeva tähistamise üritused, siis on tavapärasest rohkem pidulikkust.
2.päev.  Hommikusaun ja mullivann. Rikkalik hommiku-buffet restoranis Elements. Hotellitoa peame vabastama kella 12’ks. 18.11. toimub Riias kell 14 Läti Vabariigi 100 aastapäeva sõjaväeparaad, siis meie saame ka seda jälgida Daugava ääres asuval 11. novembri nimelisel tänaval. Kell 15 sõidame Sigulda poole, kus meid ootab tore pere, kes valmistab veini paljudest erinevatest marjadest ja taimedest. Veinitöökoja  peremees näitab õdusat töökoda ja pakub võimalust degusteerida veine (lisatasu eest). Ehk õnnestub maitsta ka midagi erilist: muraka-, sireli- ja võililleveini, mida valmistatakse küll väikeses koguses. Kaasaostmise võimalus. Edasi põikame Valmierasse, kus on samuti juubeliüritusi (terve kuu kestev üritustesari Briviba tänava lood, iidsete lätlaste sümboolsete märkide kujundamine süüdatud küünaldega jne).  Meil on ka natuke vaba aega, et külastada ka mõnda kauplust.

Reisi hind: varajasele tellijale kuni 31.08.2018                 89 eurot
                                              tavahind  al. 01.09.2018     99 eurot

Hinnas sees: bussisõit, giiditeenus, majutus hotellis**** (2-kohalistes tubades, kuhu on majutatud 2 inimest) koos hommikusöögiga
Lisatasu eest: pääsmed täisk. 9€ ja  pensionärid 8€  ning 1-kohalise toa lisamaks 26€ (üksi reisivad inimesed peavad sellega arvestama, kui neile ei leita toakaaslast või nad seda ei soovi)
Reisitingimusedd www.estreisid.ee

Reisikorraldaja: EST – Reisid    Raatuse 20 Tartu tel. 7441666 estreisid@neti.ee
Lossi 13 Põltsamaa tel. 55512921 poltsamaa.estreisid@neti.ee

 

Saada päring siit!
reCAPTCHA is required.
 

Time

All Day (Saturday)

Location

Riia

Riia

Organizer

Est-Reisid OÜ+372 744 1666